Питання, яка зарплата військовослужбовців в Україні, цікавить багатьох. Одними рухає чисто спортивний інтерес, інші думають про те, змогли б вони заробити на службі в збройних силах України. До речі, якщо ви кадровий військовий якому затримують зарплату, рекомендуємо звернутись в сервіс швидко займ, де відібраний список надійних МФО і отримати кошти для вирішення своїх питань.
У всі часи для чоловіків було честю служити своїй Батьківщині. Однак, як зараз, так і в минулому, служба в армії була непоганим джерелом доходів і можливістю підвищити свій соціальний статус і навіть розбагатіти.

 Чи є можливість нормально існувати, будучи українським військовослужбовцям? Чи варто думати про службу в Україні або даний напрямок діяльності є абсолютно безперспективним?

Від чого залежить зарплата військового

Як і в будь-якій сфері будь-якої країни, оклад українського військового залежить від того, в яких військах він служить і яке його звання. Колишній президент країни, пан Порошенко, заявив про те, що необхідно провести вирівнювання заробітних плат всіх силових відомств.

 

На даний момент питання знаходиться в стадії вирішення. Підняте воно через те, що заробітна плата прикордонників значно нижче окладів, які видаються в інших військових сферах країни.

 На даний момент українські прикордонники отримують в середньому від 8 000 гривень до 10 000. Якщо говорити про заробітні плати в інших родах військ, Національної Гвардії, Збройних Силах України та т. Д., то тут в середньому військовослужбовці отримують від 10 000 і вище.

У доларовому еквіваленті це близько 365 $. Для України це прийнятна сума, для всього навколишнього світу абсолютно незрозуміла цифра.

Також президент України відзначив, що необхідно в 2021 році внести зміни в різницю між зарплатами новачків і офіцерів, які віддали службі понад 20 років. На даний момент вона дорівнює 1,5 - 3 тисячам гривень. Це знову ж таки, нонсенс, який стає ще більш очевидним, якщо названі суми перевести в міжнародну валюту: 55-85 доларів США.

Згідно з даними засобів масової інформації, питання зрівняння зарплат уже поставлене на порядок денний і буде вирішуватися в максимально терміновому порядку.

2020 рік для багатьох військових України в плані матеріального забезпечення став успішним, так як новачки контрактники (перший рік) отримали потрійне збільшення окладу.

Якщо на початку минулого року вони заробляли лише 5 300 гривень, то до його кінця, початку 2021 року вони вже отримують 15 000 гривень.

Тим, хто цікавиться українськими новинами, відомо, що зона служби в країні зараз розділена на дві частини. Одна - це тил, де військовослужбовець спокійно несе службу і нічим не ризикує, інша - це АТО, де в даний момент здійснюються бойові дії, і є, відповідно, ризик для життя і здоров'я.

Тепер абревіатура АТО офіційно не використовується українською владою, а це зону перейменували в ООС (операція об'єднаних сил).

 Ті, хто служить в безпечних зонах країни, отримують в півтора рази менше заробітну плату, ніж військовослужбовці, що ризикують своїм життям. На сьогоднішній день - це співвідношення 10 000 гривень і 13 900 гривень, якщо мова йде про рядових.

Рядові і офіцери

Як вже говорилося, зарплата в армії залежить і від військового звання. На нижчому щаблі перебувають солдати, вище них:

 • молодші сержанти і командири відділень;
 • лейтенанти і командири взводів;
 • капітани і командири рот;
 • підполковники і командири батальйонів;
 • полковники і командири бригад.

У 2020 році матеріальне становище власників всіх військових звань було покращено. Так молодші сержанти і командири відділень, що проходять службу в тилу, раніше вони отримували оклад в 6 837 гривень.

У минулому році ситуація змінилася, і їх зарплата стала рівною 10 000 гривень. Заробітна плата тих, хто служить в АТО, теж зросла до 14 900 грн.

Зарплата військових на Україні в зоні АТО

Капітани і командири рот в нинішньому 2021 році заробляють по 11 000 гривен. Це більше на 6 000 минулого заробітку. Ті, хто служить в неспокійних районах держави, щомісяця отримують 20 300 гривень. Раніше їх оклад дорівнював 12 396 грн.

Українські лейтенанти заробляють 12 500, в зоні АТО 19 000 гривень. Для офіцерів вищого рангу, тобто підполковників і полковників, ситуація в минулому році теж змінилася. Підполковники, не задіяні в небезпечних районах, отримують 18 000, їхні колеги в АТО - 28 200. Для полковників ці суми дорівнюють 22 000 і 38 400 відповідно.

Зарплата офіцерів помітно вище заробітної плати рядових. Але, якщо переводити найвищий офіцерський оклад в долари, вийде близько 1000 доларів. Слід враховувати і той факт, що гривня продовжує падіння, разом з нею падають і зарплати військових.

Хто служить в ЗСУ

Так як думки українців розділилися на два протилежні табори, далеко не кожен громадянин держави вважає почесною службу в армії. Якщо до цього додати і мізерні зарплати військових, можна пояснити що виник в нинішньому році дефіцит військових ресурсів.

У зв'язку з виниклою ситуацією, планується залучити до військової служби офіцерів, які не служили в рядах збройних сил, а скористалися своїм правом пройти військову кафедру, будучи студентами вищих навчальних закладів. Мова йде про людей, яким на даний момент не виповнилося 43 роки.

 

 Заклик за новим принципом вже діє в 2021 році. Щокварталу лави Збройних сил України будуть поповнюватися військовими запасу, яким доведеться відслужити в армії 18 місяців.

Перспективи українських військових у 2021 році

Влада прагне виправити ситуацію, і якщо не підвищити оклади, то принаймні, прив'язати їЇ до інфляції, щоб матеріальний рівень захисників вітчизни не змушував їх кидати службу і переходити на громадянку.

 

У 2021 році заплановано збільшити заробітну плату військовослужбовців на 10%. У нинішньому році витрати країни на утримання армії складатимуть 65,5 мільярда гривень. Якщо говорити про всі військові витрати країни, то вони становитимуть 111 млрд. гривень.

 Зарплата українських військових в співвідношенні із середніми заробітками в державі

Якщо порівнювати оклади військових з тим, що заробляє середній громадянин України, виходить, що носити форму вигідно. Восени 2020 року середня зарплата в країні дорівнювала 9 202 гривень. Взявши до уваги той факт, що в багатьох сферах держави люди не отримують належні гроші вчасно, можна зробити висновок, що у військовослужбовців все складається досить добре.

Середня заробітна плата в Україні

У 2021 році планується підвищення мінімальної заробітної плати. На питання, чи вистачить у України сил і ресурсів на те, щоб підняти соціальний рівень свого населення, дасть відповідь час.

 

Чинним законодавством передбачена щорічна разова грошова допомога, що виплачується до 5 травня. Норма законодавства поширюється на ветеранів війни, учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій. Ветеранам АТО, безумовно, враховуючи їх заслуги перед вітчизною, потрібна підтримка і допомога від держави. Обмеження прав даної категорії неприпустимо.

 

Законодавство відносить до ветеранів війни такі категорії громадян

 • учасники АТО та ООС, які отримали статус учасника бойових дій;
 • особи, які брали участь в бойових діях або прирівняні до них;
 • особи, які отримали інвалідність під час бойових дій;
 • учасники війни;
 • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
 • сім'ям та дружинам або чоловікам осіб які померли, але за життя отримували виплату.

Зверніть увагу, що виходячи з законодавства, також учасниками війни визнаються військові, що перебували на службі в колишньому СРСР.

 

Повний перелік отримувачів виплати до 5 травня перераховано в діючих правових актах, в тому числі законі, що регулює статус ветеранів військових дій. Матеріальна допомога від держави ніколи не буває зайвою.

Розмір грошової допомоги до 5 травня у 2021 році

Яскравим прикладом служить зразкова справа, розглянута в 2020 році Верховним судом. Підставою для звернення до суду стало те, що в поточному році суттєво зменшено розмір виплат, належних до 5 травня.

 Фактично розмір допомоги від держави був істотно зменшений без законних на те підстав. Погодьтеся, різниця дуже велика. У такому випадку за відновлення справедливості можна і потрібно боротися.

 Що стосується судового розгляду, то Верховний суд встав на сторону громадянина. Як зазначено, в рішення суду, в подальшому даний прецедент повинен враховуватися при розгляді аналогічних справ іншими інстанціями. Зверніть увагу, що судові органи Києва (Окружний адміністративний суд) вже розглядають позови подібної категорії, встаючи на захист громадян, права яких було порушено.

 

Для захисту своїх інтересів і прав краще скористатися допомогою професіоналів.

 

Кому і які виплати покладені в 2021 році до 5 травня?

У поточному році уряд в черговий раз актуалізував порядок і розмір разової фінансової підтримки для окремих категорій громадян до 5 травня.

 

Кабінет Міністрів України постановою № 325 від 8 квітня 2021 затвердив порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової допомоги ветеранам війни. Крім порядку в доповненні до постанови Кабінету Міністрів України визначив розміри виплат у 2021 році разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".

 

Однак суми виплат для всіх категорій громадян значно занижені, ніж передбачено законом. Таким чином, суми виплат, згідно з постановою складуть категорії одержувачів:

 • громадяни, які мають інвалідність (в залежності від групи).
 • 1 група - 4 421 грн, 2 група - 3 906 грн, 3 група - 3 391 грн. Під цією категорій громадян розуміються ті, хто отримав різні пошкодження здоров'я призвели до інвалідності внаслідок війни, а також в'язні місць примусового утримання під час війни.
 • громадяни, що брали участь в бойових діях. Сума виплати становить 1 491 грн.
 • громадяни, які мають особливі заслуги - 4 421 грн.
 • громадяни, які є родичами (членами сім'ї) померлих, дружинами або чоловіками загиблих осіб з інвалідністю, учасників бойових дій. Сума виплати становить 966 грн.
 • громадяни, які брали участь у військових діях, а також в'язні концтаборів або місць примусового тримання - 612 грн.
 • Вищевказані особи, в т.ч. інші категорії громадян мають право і повинні отримати грошові виплати до 05.05 поточного року.

Гарячі номери

Центр допомоги учасникам АТО знаходиться за адресою:

м.Рівне, майдан Просвіти 1, каб. 221(б)


Безкоштовний телефон гарячої лінії : 0 800 5000 78 (гаряча лінія ОДА)

Корисні посилання