Пільги учасникам бойових дій

Відведення земельних ділянок

СКЛАД ПІЛЬГ

Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва регулюється п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 118 Земельного кодексу України.

УБД можуть безоплатно отримувати земельні ділянки в такому розмірі:

 • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
 • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара.

ХТО ВИДІЛЯЄ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

Для реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки учасникам бойових дій потрібно звертатись до органів влади (далі – уповноважений орган) відповідно до приналежності ділянок:

 • для отримання ділянок з земель комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;
 • для отримання ділянок з земель державної власності – до районних держадміністрацій;
 • для отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб – до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (його територіальних органів) (Державне агентство земельних ресурсів України).

Для отримання ділянки у Київській області звертатися за адресою: вул. Серпова, 3/14, каб. 102, м. Київ. При собі мати копію паспорта, копію ідентифікаційного коду та копію повідчення УБД, або довідки про участь в АТО, або витягу із наказу.

ЯК ОТРИМАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

1) Звернутись до уповноваженого органу (згідно з приналежністю обраної ділянки) та подати такі документи:

 • клопотання довільної форми, в якому зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
 • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
 • погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);
 • копія посвідчення УБД, або копія довідки про участь в АТО, або витяг з наказу;
 • копія паспорта;
 • копія ідентифікаційного номера.

2) Уповноважений орган (до якого подано клопотання) приймає у місячний строк рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

3) У випадку відмови – оскаржуємо у суді і все ж таки отримуємо дозвіл (див. крок 2).

4) Розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – на замовлення УБД суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом (див. «Хто розробник землеустрою»), у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Щоб переконатися, що суб’єкт господарювання, який отримав замовлення на розробку проекту землеустрою, є легальним розробником документації із землеустрою, необхідно на офіційному веб-сайті Держземагентства України знайти розділ «Ліцензування та сертифікація» та зайти у Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників й пересвідчитися, чи працюють у складі такого суб’єкта господарювання два сертифіковані інженери- землевпорядники (якщо розробником документації із землеустрою є юридична особа) або чи є відомості про фізичну особу – підприємця у цьому реєстрі.

5) У строк до 10 днів проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом Держземагентства України; у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – також із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури; якщо місто не входить до території певного району – із виконавчим органом міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, – зі структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

6) Реєструємо у строк до 14 днів та вносимо дані про земельну ділянку в систему Державного земельного кадастру в територіальному відділі/управлінні Держземагентства України за місцем розташування земельної ділянки, про що надається витяг з Кадастру.

7) У двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) відповідний уповноважений орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

8) Проводимо державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Тут зазначено лише основні кроки щодо реалізації пільги на отримання земельної ділянки та органи, до яких слід звертатись. Для подання відповідного пакета документів на кожному етапі слід звертатись до відповідного органу, який повинен надавати перелік документів.

Пільги учасникам бойових дій
Пільги при сплаті обов’язкових платежів
Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житла
Ремонт житла
Відведення земельних ділянок
Забезпечення житлом
Транспортні послуги
Послуги зв’язку
Житлово-комунальні послуги
Переваги, пов’язані з трудовою діяльністю
Соціальне обслуговання
Медичне обслуговання
Грошова допомога

Гарячі номери

Центр допомоги учасникам АТО знаходиться за адресою:

м.Рівне, майдан Просвіти 1, каб. 221(б)


Безкоштовний телефон гарячої лінії : 0 800 5000 78 (гаряча лінія ОДА)

Корисні посилання