Земельні ділянки, квартири

Координатор Діана Гордійчук 098 821 85 58

Учасникам бойових дій гарантується пільга щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, що передбачено статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Проте через забюрократизованість процедури отримання землі у бійців опускаються руки вже на перших етапах. Однак допоки держава сприяє в процесі приватизації, не потрібно гаяти часу, адже є чимало охочих отримати земельний наділ, а знайти «вільну» ділянку не так легко.

- садівництво - не більше 0,12 га
- дачне будівництво - не більше 0,10 га
- для гаражів - не більше - 0,01 га
- житлове будівництво - села - не більше 0,25 га
- селища - не більше 0,15 га
- місто - не більше 0,01 га
- для особистого с/г - не більше - 2,0 га

 

На Рівненщині учасникам АТО надано 2310 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею більше 300 гектарів.

Як повідомили в головному управлінні Держгеокадастру у Рівненській області, учасники АТО планують використовувати землю під будівництво 1506 ділянок площею 142,2 гектари, для ведення садівництва 658 ділянок площею 68,8 гектари і 146 земельних ділянок площею 98,2 гектарів – для ведення особистого селянського господарства.

Для членів сімей загиблих учасників АТО на Рівненщині вже підібрали 10 квартир. Наразі триває процес купівлі трьох квартир у Рівненському, Здолбунівському та Сарненському районах. Також житло для сімох родин загиблих військовослужбовців придбавають у обласному центрі.

«Робота з пошуку квартир іншим сім’ям, котрі втратили своїх рідних у АТО, продовжується. Ми ставимо за мету придбати до кінця року ще 19 квартир, - зазначив заступник голови ОДА Олександр Савчук. - Намагаємося робити усю технічну роботу оперативно, аби родини наших Героїв змогли вселитися у нові помешкання якнайшвидше. Обласна влада і надалі робитиме усе від неї залежне, аби сім’ї учасників АТО та самі військові відчували постійну підтримку».

Нагадаємо, для придбання житла родинам загиблих учасників АТО на Рівненщину надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі понад 12 мільйонів гривень. Також по державній програмі виділено кошти на купівлю житла для військовослужбовця, який втратив функціональні можливості нижньої кінцівки. Наразі в Рівненській області на квартирному обліку перебувають 25 сімей загиблих учасників АТО та 4 інваліда ІІ групи, які брали участь в АТО.

Надання земельних ділянок громадянам-військовослужбовцям, які перебувають в зоні АТО із земель державної та комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва здійснюється в порядку, визначною ст. 118 Земельного кодексу України, згідно якої громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель запасу державної або комунальної власності для вищезазначених потреб у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. До клопотання необхідно долучити наступні документи:

Гарячі номери

Центр допомоги учасникам АТО знаходиться за адресою:

м.Рівне, майдан Просвіти 1, каб. 221(б)


Безкоштовний телефон гарячої лінії : 0 800 5000 78 (гаряча лінія ОДА)

Корисні посилання