Виплати за поранення, сім'ям загиблих, банківські кредити

Верховна Рада схвалила виплату допомоги волонтерам та добровольцям, постраждалим в АТО

Верховна Рада схвалила виплату допомоги волонтерам та добровольцям, постраждалим в АТО

Проект закону підтримали 269 парламентаріїв

Верховна Рада України (ВРУ) схвалила надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції - волонтерам і добровольцям, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при безпосередній участі в АТО. Відповідний законопроект розміщений на сайті парламенту.

 

Відповідний проект закону №2556а «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту «щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та членам сімей загиблих» за основу та в цілому підтримали 269 народних депутатів.

Так законом пропонується волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, і членам сімей загиблих за рахунок коштів державного бюджету призначити і виплатити одноразову грошову допомогу у зв'язку з встановленням інвалідності.

Відповідно до закону, безпосереднім учасникам АТО з числа добровольців і волонтерів, які стали інвалідами при безпосередній участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах АТО в період її проведення, надається право на отримання одноразової грошової допомоги: 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб (304 500 грн) - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму (243 600 грн) - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму (182 700 грн) - у разі встановлення інвалідності III групи.

У разі смерті зазначених вище осіб документом передбачається надання членам їх сімей права на отримання одноразової грошової допомоги: 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб (609 000 грн).

Законом встановлюється, що зазначені вище положення поширюються на осіб, які визнані інвалідами до набрання чинності даного закону, а також на членів сімей осіб, загиблих (померлих) до набрання чинності цього закону.

Нагадаємо, в липні Кабмін розпорядився виділити додаткові кошти на компенсації сім'ям загиблих в зоні АТО силовиків.

Гарячі номери

Центр допомоги учасникам АТО знаходиться за адресою:

м.Рівне, майдан Просвіти 1, каб. 221(б)


Безкоштовний телефон гарячої лінії : 0 800 5000 78 (гаряча лінія ОДА)

Корисні посилання